Akademik Personel Burs

Avrupa Birliği Avrupa Koleji Burs Başvurusu

Yazan
single-image

AB, Avrupa Koleji Burs Başvurusu

AB Jean Monnet Bursu Tanıtım Videosu

Adayların,Burs başvurusunda bulunmaları için ;Burs başvuru formunu doldurup, fotoğraflı ve imzalı olarak posta yoluyla Avrupa Birliği Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir. Burs başvuru formu aşağıda ve www.ab.gov.tr adresinde elektronik olarak sunulmaktadır.
Avrupa Koleji yüksek lisans programlarına kabul için; Avrupa Koleji internet sitesine (www.coleurope.eu) 1 Kasım 2018 – 16 Ocak 2019 tarihleri arasında online başvuru yapmaları gerekmektedir . Bu kapsamda adaylardan, sistemde
kişisel hesap oluşturmalarının ardından başvuru formunu doldurmaları ve  sistem tarafından talep edilen ek evrakları bahsi geçen sisteme elektronik  olarak yüklemeleri beklenmektedir . Başkanlığımıza burs başvurusunda bulunacak adayların,online sistemin ilgili alanında bu hususu belirtmeleri
gerekmektedir. II.Burs programı başvuru şartları: T.C. vatandaşı olmak (Yurt
dışında bulunan T.C. vatandaşları da programa başvurabilmektedir.)
Son başvuru tarihinde 35 yaşından gün almamış olmak. İlgili alanda üniversite mezunuya da son sınıf öğrencisi olmak. İngilizce ve Fransızca dillerinin her ikisini de seçilecek programın dil kriterine uygun düzeyde konuşup yazabiliyor olmak III. Burs başvurusu için gerekli belgeler: AB Başkanlığı burs başvuru formu (doldurulmuş , fotoğraflı ve imzalı olarak)
(Aşağıda ve www.ab.gov.tr adresinde elektronik olarak sunulmaktadır.)
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan adayların , kurumlarından alacakları “burs programına kurumlarının bilgisi dâhilinde başvurulduğunu” belirten bir yazıyı da Avrupa Birliği Başkanlığına başvuru esnasında iletmeleri zorunludur.
IV.Başvuru için temas noktası ve adres:
Avrupa Birliği Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082.Cad. No: 5
06530
Çankaya
/ANKARA
avrupakoleji@ab.gov.tr

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı 2019-2020 Akademik Yılı Başvuruları Başlamıştır

Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle, akademik açıdan başarılı olan ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2019-2020 akademik yılı için Avrupa Koleji’nde (College of Europe) burs imkânı sağlanması öngörülmektedir.

2019-2020 akademik yılı burs duyurusu aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup, son başvuru tarihi 16 Ocak 2019 olarak belirlenmiştir.

Avrupa Koleji hakkında ayrıntılı bilgi www.coleurope.eu adresinden edinilebilir.

2019-2020 akademik yılı burs duyurusu

2019-2020 akademik yılı burs başvuru formu (word formatı)

 

Avrupa Birliği Avrupa Koleji Burs Başvurusu
5 (100%) 8 vote[s]
Arkadaşlarına Ulaştır

Konu Hakkındaki Yorumun ?

E posta adresiniz gizli paylaşılmayacak.

Diğer Ziyaretçilerin Okudukları