Akademik Personel

Ankara Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Ve Görevlisi Alım İlanı

Yazan
single-image

Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi Alacak

İlan Olunan Akademik Personel Sayısı: 10
Başvuru Tarihleri: 05 – 19 Aralık 2018

Ankara Ufuk Üniversitesinden

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanmak İçin Gerekli İlkeler ve Başvuru Ölçütlerinde öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile öğretim üyesi alınacaktır. (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere)

Profesör, Dr.Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların Fakülte/Bölüm/Anabilim Dalını belirtir bir dilekçe ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, özgeçmişlerini, öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan (Profesör 6 takım, Dr. Öğretim Üyesi 4 takım) dosyalarını vermeleri gerekmektedir.

1 – Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlük Personel Müdürlüğüne teslim edilecektir.

2 – Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanımıza http://www.ufuk.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Birimi Anabilim Dalı Kadro Unvanı Adedi Açıklama
Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Profesör 1 Yükseköğretim Kalite Güvencesi ve Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi Mevzuatı kapsamında çalışmalar yapmış olmak.
Üroloji Profesör 1 İnfertilite alanında kök hücre konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Deri ve Zührevi Hastalıkları Profesör 1 Tırnak Hastalıkları Tanı ve Tedavisinde ulusal ve uluslararası çalışma, yayın, kurs veya patent sahibi olmak.
Ortopedi ve Travmatoloji Profesör 1 Menisküs Transplantasyonu konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dr. Öğr. Üyesi 1 Avrupa Plastik Cerrahi Board Sertifikası (EBOPRAS) sahibi olmak. Uzmanlık Eğitimi sonrasında Yükseköğretim Kurumlarında 1 yıl çalışmış olmak.
Nefroloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Renal Transplantasyon ve Herediter Böbrek hastalıkları konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Ufuk Üniversitesinden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile öğretim elemanı alınacaktır. (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere)

Öğretim Elemanı kadrosuna başvuracak adayların Fakülte/Bölüm belirtir bir dilekçe ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet fotoğraf, özgeçmişleri, öğrenim belgeleri ve Lisans Not Ortalamasını gösterir belge, ALES ve Yabancı Dil Belgelerinin fotokopileri ile birlikte ilanın Resmi Gazetede yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile Rektörlük Personel Müdürlüğüne (Ufuk Üniversitesi Personel Müdürlüğü İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No: 129 PK: 06836 Gölbaşı/ANKARA adresine) teslim edilecektir.

İlanımıza http://www.ufuk.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ Bölüm/ Anabilim Dalı Kadro Unvanı Adedi Açıklamaları
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü/Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi 1 ALES’ten alanındaki puan türünden en az 70 puan, yabancı dil sınavından en az 80 puan almış olmak. Kamu Hukukunda Doktora yapıyor ve tez safhasında olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Araştırma Görevlisi 1 ALES’ten alanındaki puan türünden en az 70 puan, yabancı dil sınavından en az 50 puan almış olmak. Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri alanından Lisans mezunu olmak. Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yazılım Mühendisliği, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında Tezli Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine devam ediyor olmak.
Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Öğretim Görevlisi 1 Kadın hastalıkları ve doğum alanında tıpta uzmanlık belgesine sahip olmak. ALES’ten alanındaki puan türünden en az 70 puan, yabancı dil sınavından en az 50 puan almış olmak.
Fen – Edebiyat Fakültesi Psikoloji Öğretim Görevlisi 1 ALES’ten alanındaki puan türünden en az 70 puan, yabancı dil sınavından en az 80 puan almış olmak. Psikoloji alanında Lisans ve yüksek lisansını tamamlamış olmak. Lisansüstü eğitimi sonrasında Yükseköğretim Kurumlarında 3 yıl çalışmış olmak. Psikoloji alanında Doktora yeterliliğini tamamlamış olmak.

*ALES: Doktora veya tıpta uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar ile Yükseköğretim Kurumalarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES’ten muaf olup, muafiyetten yararlanmayı talep edenler bu durumlarını dilekçe eki ile belgelendirmek kaydıyla.

**YABANCI DİL SINAV PUANI: Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YÖKDİL–YDS-KPDS-ÜDS) veya ÖSYM’ce eşdeğerliliği kabul edilen Uluslararası Yabancı Dil Sınavından (TOEFL-FCE-CPE-CAE) puan muadili bir puan almış olmak.

SINAV TAKVİMİ

Duyuru Başlama Tarihi Son Başvuru Tarihi Ön Değerlendirme Sonuç Tarihi Yazılı Sınav Giriş Tarihi Sınav Giriş Yeri/Saati Sonuç açıklama “Nihai Değerlendirme” tarihi
İlanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih İlanın Resmi Gazete’de yayım tarihi izleyen 15’inci gün mesai bitimi. 07.01.2019 14.01.2019 İlgili Fakülte Saat 10:00 28.01.2019

BU KONUDA DAHA FAZLASI

İstanbul Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi alım ilanı

İstanbul Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi alım ilanı5 (100%) 12 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Üsküdar Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Üsküdar Üniversitesi Akademik Personel Alacak5 (100%) 11 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Maltepe Üniversitesi 5 Araştırma Görevlisi Alacak

Maltepe Üniversitesi 5 Araştırma Görevlisi Alacak5 (100%) 9 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Okan Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Okan Üniversitesi Akademik Personel İlanı5 (100%) 3 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 12 Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 12 Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alacak5 (100%) 7 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı5 (100%) 29 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Atılım Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Atılım Üniversitesi Akademik Personel İlanı5 (100%) 26 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Kadir Has Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Kadir Has Üniversitesi Akademik Personel İlanı5 (100%) 26 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

İstanbul Üniversitesi Akademik Personel İlanı

İstanbul Üniversitesi Akademik Personel İlanı5 (100%) 26 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır

Özyeğin Üniversitesi Akademisyen İlanı

Özyeğin Üniversitesi Akademisyen İlanı5 (100%) 22 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır
Ankara Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Ve Görevlisi Alım İlanı
5 (100%) 7 vote[s]
Arkadaşlarına Ulaştır

Konu Hakkındaki Yorumun ?

E posta adresiniz gizli paylaşılmayacak.

Diğer Ziyaretçilerin Okudukları