2019 DGS DGS YKS

DGS mi, TYT & YKS mi?

Yazan
single-image

DGS Mİ, TYT & YKS Mİ?

DGS mi, TYT mi ? Bu soruyu bugüne kadar 10’larca öğrencimize derinlemesine analiz ederek cevapladık, son bir kez daha eğitim ajans için cevaplayalım.

Yerleşme Oranları

2018 DGS Tercih Yapan Öğrenci Sayısı: 180.000

2018 DGS sonucunda lisans programlarına yerleşen aday sayısı:130.000

2018 DGS yerleşme oranı: % 72 ( oldukça yüksek )

2018 YKS Tercih Yapan Aday Sayısı:1.200.000

2018 YKS sonucunda lisans programlarına yerleşen aday sayısı: 484.000

2017 YKS yerleşme oranı: %40

Hangisi Zor, DGS mi, YKS mi ?

YKS’ye hazırlık çok daha zor. Ders çeşitliliği, konu fazlalığı. DGS hazırlık ise sayısal ve sözel  ( Matematik ve Türkçe )

Tercih Kolaylığı

DGS sonrasında tercih için zaten okuduğunuz önlisans programına bağlı olarak seçeneğiniz oldukça kısıtlı ve tercih etmesi kolay. YKS’de ise 100lerce program tercih edebilirsiniz, yani hukuk mu psikoloji mi diyebilirsiniz. Birbirinden oldukça farklı alanlardır. DGS’de ise stabil bir eğitim hayatı sürersiniz.

Eğitim Süresi:

Bir çok üniversite DGS ile geçiş yaptığınızda sizi 1.sınıftan başlatıyor olsa da en azından yök derslerini sayarak yarım döneme yakın avantaj sağlıyorsunuz, bir de üniversitenize 3. sınıftan başlatıyorsa “oh ne ala ”

BU KONUDA DAHA FAZLASI

Dikey Geçiş Sınavı ( DGS ) Zor Matematik Soruları Ve Çözümleri 1

Dikey Geçiş Sınavı ( DGS ) Zor Matematik Soruları ve Video Çözümleri 1 Matematik Aşkı Eğitim Yayıncılık 2019 DGS’ye katılacak adaylar için “Beyin Yakan DGS Matematik Soruları Ve Çözümleri ” Video serisine başlayarak adaylara DGS hazırlık sürecinde katkıda bulunmaya devam ediyor. Beyin Yakan DGS Matematik Soruları 1’i indirmek için tıklayın Dikey Geçiş Sınavı ( DGS … Continue reading Dikey Geçiş Sınavı ( DGS ) Zor Matematik Soruları Ve Çözümleri 1

Arkadaşlarına Ulaştır

DGS’ye Katılacaklar İçin Matematik Geometri E-Canlı Kurs

DGS Matematik Geometri E-Canlı Kurs, Son Grup Başlıyor. 2019 DGS’ye tam 20 hafta kaldı, Matematik Aşkı Eğitim Yayıncılık 2019 DGS’ye katılacaklar için 19 Haftalık DGS Son Grup Matematik Geometri E-Canlı Kurs’a başlıyor. Kursta; 144 Saat Canlı Ders 10 DGS Deneme Sınavı Etkileşimli, Çözümlü 3200 Soru Video Konu Tekrarları Takıldığınız Tüm Soruların Video Çözümleri. 2019 DGS’ye … Continue reading DGS’ye Katılacaklar İçin Matematik Geometri E-Canlı Kurs

Arkadaşlarına Ulaştır

İstanbul’daki Üniversiteler ( Devlet & Vakıf )

İstanbul’daki Üniversiteler ( Devlet & Vakıf )5 (100%) 14 vote[s] Arkadaşlarına Ulaştır

Arkadaşlarına Ulaştır
DGS mi, TYT & YKS mi?
5 (100%) 7 vote[s]
Arkadaşlarına Ulaştır

Konu Hakkındaki Yorumun ?

E posta adresiniz gizli paylaşılmayacak.

Diğer Ziyaretçilerin Okudukları